Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Наші партнери
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Гостинні садиби
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
Лавинне попередження в гарячу літню пору
Дата публікації: 22.07.2011
Кількість переглядів: 10503

 

Автор Jacek Wnuk, Польська версія тут

Початок липня в Карпатах був гарячим, температури досягали відмітки +30 градусів. В цій гарячій атмосфері відбулась зустріч начальників служб гірського порятунку України та Польщі. Зустріч мала на меті підготовку до наступного зимового сезону в Карпатах, розширення співпраці і обговорення майбутніх лавинних навчань. Організатором даної зустрічі був Алеш Кучера із товариства «Карпатська туристична спілка», який в 2009 році був ініціатором і співорганізатором зустрічі та навчання служб гірського порятунку України, Польщі, Чехії та Словаччини. Навчання проводилось на полонині Рівна (Руна) і своїм досвідом на ньому ділились чеські фахівці разом з колегами з GOPR (Польща) та HZS Jasna в Татрах.

Чергова зустріч відбулась на конференції Судетсько-Карпатських лавинних служб в Устшиках Горних (Польща) в жовтні 2010 року, де з'явились плани на тривалу і сталу співпрацю поміж рятувальниками Бещадської групи GOPR і ГПРЗ Закарпаття. Завдяки ініціативі чеських волонтерів-знакувальників і начальника Бещадської групи GOPR українські колеги перший раз взяли участь в зустрічі європейських рятувальних служб.  Тоді учасники зустрічі з України також презентували свої напрацювання і рятувальні можливості в різних частинах Українських Карпат. 

10 липня в Ужгороді відбулась чергова зустріч Бещадських та Закарпатських рятувальників. Дана зустріч була викликана ініціативою подарувати 40 старіших лавинних зондів закарпатським колегам, і вона виникла в березні 2011 року в Карконошах під час зустрічі колег Карконоської групи GOPR та Алеша Кучери. Карконоська група GOPR передала зонди для українських колег з метою використання їх для навчань чи лавинних пошукових робіт. В Ужгороді було також обумовлено деталі проведення навчань українських гірських рятувальників на території Бещад напередодні  зимового сезону.

Після цього група рятувальників виїхала до найвіддаленішого рятувального пункту ГПРЗ Закарпаття – Усть-Чорної, де разом з начальником пункту Юрієм Костяком та чеськими, польськими і українськими волонтерами провели на полонині Красній відновлення знакованого раніше шляху і встановили декілька стовпчиків для орієнтування в умовах поганої видимості.

Ініціатори проекту допомоги українським рятувальним службам та лавинного навчання щиро вдячні колегам з Бещадської та Карконоської групи GOPR за допомогу та підтримку.

Проект допомоги  рятувальникам в умовах зими та лавинних навчань в Українських Карпатах фінансується виключно з приватних коштів ініціаторів, приятелів, спонсорів і підтримки колег з лижного ареалу SkiPec в Карконошах.

Більше про початок співпраці щодо зимового попередження та лавинної небезпеки можна прочитати на наступних сторінках - 1, 2, 3

 

 
 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST