Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Наші партнери
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Гостинні садиби
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
Зустріч з чеськими партнерами: підсумки і плани
Дата публікації: 31.01.2011
Кількість переглядів: 13505

21-23 січня 2011 року на Драгобраті відбулась зустріч чеських  організаторів маркування туристських стежок в українських Карпатах, командира Ясінянського гірського пошуково-рятувального пункту  та нашої організації. В рамках даної зустрічі чеськими активістами було подаровано снігохід «Буран 640 А», який вони придбали та капітально відремонтували на пожертви приватних осіб.

IMG_2831_новый размер.jpg

IMG_2832_новый размер.jpg

Скутер був переданий в розпорядження гірського пошуково-рятувального пункту "Драгобрат" для допомоги в рятувальних операціях на масиві Свидовець. Це вже другий снігохід, який чехи подарували українським колегам. Перший був переданий рятувальному загону в селищі Усть-Чорна два роки тому для виконання завдань в західній частині масиву Свидовець та на полонині Красна.

До "Бурана" на полонину Драгобрат привезли причіпні сани, які дадуть змогу перевозити, в разі необхідності, потерпілих. Сани подарували друзі з лижного ареалу Пец під г.Снєжка в Крконошах (Чехія). Чеські маркувальники також зробили 10 лавинопопереджувальних таблиць – 5 шт для Боржави, де при рятуванні сноубордистів в березні в лавині загинув рятувальник. Також 5 таблиць було розміщено на Драгобраті, поблизу гори Близниця.

IMG_2834_новый размер.jpg

Придбання снігоходу, перевезення в Україну, виготовлення таблиць виконані на приватні пожертви та за рахунок власного часу Алешом Кучерою, Іво Доукупілом, Ігором Горжені, Яном Беднаржем  -- редактором лижварського часопису  "SNOW", який на своїх сторінках велику увагу приділяє безпеці в горах.

Під час зустрічі на Драгобраті також було досягнуто домовленості про виготовлення та встановлення на масиві Свидовець додаткових вказівників, які будуть у нагоді туристам у випадку поганої погоди та допоможуть попередити трагедії на взірець тієї, що  трапилась 23 грудня 2010 року. Планується придбати та встановити в найбільш небезпечних місцях близько 15 металічних труб діаметром 50 мм з вказівниками на відрізку г.Стіг- г.Трояска.

Дана ідея виникла після розмови з батьком загиблого юнака, який повідомив, що в нього вже є зібрана частина грошей від друзів та знайомих. Кошти планується використати для закупівлі труб і оплати їх доставки на хребет. Чеські волонтери вирішили безоплатно виготовити необхідні вказівники та прийняти участь у встановленні та бетонуванні труб. Діяльність буде проводитись влітку в час, коли буде продовжене знакування «червоного» хребтового маршруту від Перемички (над Драгобратом) в напрямку г.Близниця та с.Кваси. 

Все маркування на Свидовці проводиться за кошти волонтерів і благодійників з Чеської Республіки і якщо в Україні знайдуться небайдужі та бажаючі допомогти у придбанні та встановленні додаткових металічних труб, необхідних для орієнтування в умовах поганої видимості на відрізку Перемичка-г.Близниця-пол.Браївка, то дані роботи будуть виконані ще цього літа під час проведення знакувальних робіт. 

До середини березня цього року також буде здійснено спеціальний виїзд  з виходом на масив Свидовець для визначення таких небезпечних ділянок.

В рамках Чеської допомоги також буде продовжена співпраця з Ужанським національним парком і будуть виконуватись  роботи з маркування маршрутів на даній території. По завершенні дослідження наявних стежок та доріг на території парку планується видання карти мірилом 1:50000.

 

 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST