Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
семінар ФЛЕГ
Дата публікації: 21.12.2009
Кількість переглядів: 21126

16 грудня 2009 року відбувся семінар для лісівників областей карпатського регіону, представників екологічних інспекцій, правоохоронних органів, місцевої влади, бізнесу, громадських організацій. Даний семінар є одним із заходів, що проводяться Світовим банком у рамках регіональної Програми «Удосконалення систем правозастосування та управління в лісовому секторі (ФЛЕГ) у країнах-учасницях Європейської політики добросусідства (ЄДП) та Росії» в Україні.
  Подія мала на меті презентацію перших результатів роботи проекту, обговорення актуальних питань правозастосування в лісовому секторі карпатського регіону, а також розгляд пропозицій щодо можливих пілотних проектів та подальших напрямків діяльності програми в івано-Франківській області.
  В українських лісах найчастіше порушуються ті положення лісового законодавства, які стосуються правил ведення рубок лісу в Карпатах та захоплення земель лісового фонду з метою їх переведення в інші категорії, зокрема під забудову. Це – один із висновків, які зробив виконавчий директор Центру «SOCIS» доктор соціологічних наук Олександр Стегній, проаналізувавши результати опитування представників лісового сектора, державної екологічної інспекції, чиновників, активістів екологічних громадських організацій, бізнесменів та інтелектуальної еліти Івано-Франківщини.
  В ході семінару також було представлено аналіз законодавчого регулювання лісового господарства України, де зокрема висвітлювались його положення, які сприяють або й прямо провокують підвищення рівня корупції. Наприклад, аналіз показав, що сучасне законодавство спрямовує перевірки лісо підприємств лише на виявлення все більшої кількості порушень і стягнення більших розмірів штрафів. До такої поведінки представників органів влади змушують, зокрема, правила бюджетного законодавства. Адже в Державному бюджеті кожного року плануються доходи від сплати різноманітних штрафів і санкцій.
  Висновки соціологів та правознавців підтверджуються і самим життям. Це показав аналіз публікацій, представлений у доповіді «Проблеми лісу очима журналістів». Вивчивши зміст та спрямування понад 130 статей та заміток про порушення «лісових» законів, автори доповіді визначили сім найчастіше згадуваних журналістами болючих точок українського лісу, а саме: незаконні рубки, порушення природоохоронного законодавства у лісо підприємствах, махінації із землями лісового фонду, контрабанда лісу, участь працівників лісового господарства у незаконних вирубках, незахищеність лісівників, ліс і місцеві жителі.
  Висновки колег значною мірою підтвердив у своєму короткому огляді основних проблем правозастосування в лісовому секторі України консультант Світового банку Михайло Попов. На його думку статистика самовільних рубок, повідомлення прес служб правоохоронних і контролюючих органів, публікації НУО й ЗМІ свідчать про те, що порушення законодавства, пов’язані із заготовкою й реалізацією деревини різноманітні та чисельні, але не дають уявлення про їхній масштаб. Він надав результати узагальненого аналізу лісовпорядної, статистичної й митної інформації, націленого на виявлення, класифікацію й кількісну оцінку тіньової й напівтіньової діяльності в лісовому секторі. Аналіз свідчить, що найбільшу небезпеку для лісу, лісового господарства й суспільства складають правопорушення, спрямовані на одержання особистого або корпоративного прибутку за рахунок державного лісу. Найчастіше вони пов’язані із суб’єктивізмом при визначенні та проведенні рубок, заниженням якості деревини, підробкою дозвільних документів.

Більше про програму на сайті http://www.enpi-fleg.org/

 
 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST