Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Наші партнери
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Гостинні садиби
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
Передноворічне встановлення вказівників на Чорногорі
Дата публікації: 20.01.2013
Кількість переглядів: 7527

В період 28-31 грудня 2012 року було продовжено встановлення вказівників на раніше забетонованих металічних стовпчиках на гірському масиві Чорногора. Метою даного виїзду було встановити вказівники в найбільш проблемних місцях, так як на новорічні свята в гори приїзжджає багато малодосвідчених туристів.

Напочатку група із 4 активістів вирушила на Заросляк, звідки двома групами направились в район Говерли та в сторону Туркула. До 15 год погода була ще терпимою і одній групі вдалось встановити вказівники в районі Говерли, хоч і повертатись назад прийшлось вже в темноті під шквальним вітром зі снігом та з допомогою навігатора.

Іншій групі вдалось винести дашки та таблички для 3 стовпчиків на місце встановлення першого стовпчика під г.Туркул, але непогода не дала можливості виконати заплановану роботу і в темноті довелось повертатись назад. Встановлення даних інфомаційних матеріалів буде продовжено вже мабуть навесні, коли їх вдасться відкопати зі снігу :).

Наступні дні погода була суттєво кращою (хоч і дув сильний вітер) і добровольців стало більше, що дало можливість встановити дороговкази на г.Піп Іван та в районі сідловини 1763 м н.р.м. і висоти 1851 м н.р.м. - місцях, які є найбільш проблемними в непогоду.

Фотозвіт з поїздки можна побачити тут. Більше інформації про поїздку на сайті

Звертаємось з проханням до всіх хто мандрує взимку! Дані стовпчики з дашками встановлюються за зразком, який діє в горах Чеської Республіки. За досвідом, їх довговічність до 10 років але .... минулого року на Свидовцю вже було замінено один стовпчик (г.Трояска) через те що він зігнувся. Після його дослідження прийшли до висновку що це сталось внаслідок великого навантаження на нього шарів снігу та льоду.

Перед тим як встановлювати їх на Чорногорі, ми вивчали як цього уникнути, але, на разі, тільки вияснили що будь-які металічні конструкції все рівно будуть "притягувати" сніг та лід. Залишається тільки дерево, але ... вияснилось, що туристи в Чехії мають вироблену звичку очищати від снігу дані стовпчики з вказівниками і тому в них вони довше стоять.

Тому просимо вас очищати встановлені стовпчики з вказівниками від наростів снігу!  Якщо ми не виробимо таку звичку, тоді прийдеться повертатись до традиційних і не таких довговічних дерев'яних стовпчиків. 

Також було замінено на нові зимові інформаційні стенди про лавинну небезпеку, які встановлені на Заросляку та КПП національного парку в Завоєлі. Банери виготовлено за кошти обласного бюджету, отримані від обласної державної адміністрації в рамках Програми розвитку туризму. 

Наприкінці даної фотогалереї також розміщено схему розміщення стовпчиків в районі сідловини 1763 м н.р.м., яка дасть змогу знайти їх в непогоду за поданими координатами. Дану схему також надіслано Верховинським рятувальникам для координації дій в разі проведення пошукових робіт.

Вдалих всім мандрівок в Новому році і пам'ятайте про існуючу лавинну небезпеку на Чорногірському хребті! 

 

 

 
 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST