Реалізація проекту з відновлення туристичної інфраструктури в Чернівецькій області

В червні  розпочато практичну реалізацію проекту ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УКРАЇНІ, фінансованого  Міністерством Закордонних Справ Чеської Республіки в рамках розвитку закордонної співпраці. Даний проект є продовженням напрацювань, які були вже реалізовані за кошти уряду Чеської Республіки на території Закарпатської області.

Проектом передбачено планування та проведення маркування маршрутів у Чернівецькій області, яка з точки зору активного туризму є дуже привабливою. Для цього в 2014 році планується поєднати шляхи Івано-Франківської та Чернівецької областей в спільну мережу, яка може в майбутньому стати європейською трасою, з метою приєднання до румунської мережі маршрутів.

Для того, щоб це могло здійснитись, в Івано-Франківській області необхідно ще ознакувати близько 55 км Східно-Карпатського Туристичного Шляху (СКТШ) та близько 28 км Шляху поблизу румунського кордону.  Маршрут буде продовжено від села Красник Верховинського району Івано-Франківської області Гринявськими горами через село Пробійнівка до Перкалаби і далі через хребет Яровиця до прикордонного села Шепіт, що в Чернівецькій області.

Шлях проходитиме територіями двох новостворених національних парків -Верховинського та Черемоського, на території яких спільно з адміністрацією буде розроблятись та реалізовуватись власна мережа маршрутів для туристів. Проектом передбачено знакування 26 км таких мережевих маршрутів, але за можливості парків їх може бути створено значно більше. Це відбуватиметься шляхом надання консультативної допомоги паркам та проведення для них навчань з основ планування та знакування  маршрутів.

Проектом також передбачено передання досвіду знакування та утримання шляхів активістам з Чернівецької області з метою забезпечення стабільного їх утримання в наступні роки. Волонтерським способом також будуть знаковані декілька маршрутів у Верховинському районі Івано-Франківської області.

Іншим цікавим туристичним районом є район Вижниця – Берегомет. В рамках планування проекту виникла ідея створення ще одного магістрального шляху, який був задуманий декілька років тому в рамках проекту в Косівському районі Івано – Франківської області. Шлях має умовну назву «Гуцульский» або «Від Прута до Черемоша» і проходитиме Покутсько – Буковинськими Карпатами.

В районі Вижниці – Берегомета його перебіг планується від села Лопушна через гору Кінашка, Протяте Каміння, перевал Німчич, Печеру Довбуша до села Підзахаричі (~29 км), а також маркування декількох підхідних шляхів (~ 22 км).

На даний момент в районі Вижниця – Берегомет чернівецькими волонтерами ознаковано відрізки: село Лопушна – гора Кінашка – Протяте Каміння – пер.Німчич – Печера Довбуша (~ 25 км, біло-червона марка) та Лопушна – Лекечі – гора Кінашка (~ 10 км, біло-синя марка).

У Верховинському районі ознаковано відрізок СКТШ від села Красник Гринявськими горами під гору Скупова (~ 20 км, біло-червона марка), а також маршрут від села Зелене попри Угорські скелі під гору Скупова (~ 5,5 км, біло-синя марка). Останні маршрути були раніше показані на карті Мармароси як плановані до знакування.

По мірі виконання робіт інформація про проект буде оновлюватись на сайті.