Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Наші партнери
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Гостинні садиби
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
Відбулась акція з встановлення орієнтувальних стовпчиків на Свидовці
Дата публікації: 25.08.2011
Кількість переглядів: 12667

Минулими вихідними успішно пройшла акція з встановлення орієнтувальних стовпчиків на Свидовці на відрізку г.Трояска - г. Близниця. Про історію даної ініціативи можна прочитати тут, а 20 серпня на Драгобрат прибуло 24 волонтери з Києва, Івано-Франківська, Калуша, Чернівців, Снятина та Чорткова. Всіх гостинно прийняла садиба "У Степана", власник якої, окрім безоплатного проживання, також надав машину для вивозу волонтерів та матеріалів на хребет, за що йому велика подяка.

Відразу після швидкого обіду вирушили автомобілем на хребет, де планували встановити цього дня максимум 8 стовпчиків і заново зацементувати стовпчик на г.Трояска. Для цього було створено 5 робочих груп, які були забезпечені всім необхідним для роботи інвентарем.

Але завзятість та ентузіазм волонтерів дозволили встановити додатково ще 5 стовпчиків, що суттєво полегшило наше завдання на неділю. І на базу всі повертались стомленими та задоволеними від виконаної роботи вже в сутінках.

Недільним ранком, прихвативши із собою необхідні матеріали, основна група пішком вирушила через Перемичку встановлювати 3 стовпчики на Жандармі, Близниці та в сідловині між Близницями, звідки планувалось маркування маршруту через Перелісок до Рахова.

Інша група в складі 4 осіб вирушила доробляти незакінчені роботи в районі підступної безіменної висоти під умовною назвою 1678 м, яка є дуже привітною в хорошу погоду, але дуже часто обманює мандрівників за умов поганої видимості. Саме в районі цієї висоти замерз син Сергій ініціатора проведення знакування Ігора Сіренка, а також часто блукають відпочиваючі з Драгобрата. І тому саме їй приділялась найбільша увага.

До 14 год більшість робіт була завершена і задоволені виконаною місією волонтери далі слідували свої планам. Частина з них вирушила додому, а інша частина продовжила свої мандрівки чудовим Свидовецьким хребтом.

Фото з акції можна побачити тут.

Слід окремо зазначити, що проведене нами знакування частини маршруту, тільки частково можна вважати зимовим, так як повноцінне зимове знакування вимагає частого (до 30 м) встановлення тичок в найбільш проблемних відкритих місцях, де відсутня можливість використання для цього природніх об'єктів.

Це мабуть повинні робити власники закріплених територій, якими в даному районі Свидовця можна вважати групу приватних готелів та садиб Драгобрата, туристи яких найбільше відвідують дану ділянку хребта. Але викликає великий песимізм наше намагання спробувати змусити їх це робити - на жаль, вже звичкою є бажання власників якнайбільше заробити вклавши мінімум засобів в безпеку відпочивальника. І ця ситуація також є нормою для органів місцевої закарпатської влади, яка жодним чином не допомагає в проведенні подібних робіт.

Всі необхідні витрати фінансувались за рахунок коштів, зібраних батьком загиблого та коштів чеських волонтерів, які зібрав закоханий в Українські Карпати Алеш Кучера з Праги та виготовив за них частину інформаційних засобів. Також риторичним залишається питання, чому чеській владі та її небайдужим громадянам потрібно фінансувати проведення знакування на Закарпатті, а місцева вже декілька років шукає і знаходить причини чому їй цього не робити!

Причина бачиться в байдужості більшості людей та влади до чужих проблем, які починають вирішуватись тільки коли настають серйозні наслідки! Але останні проведені акції вселяють надію, що небайдужих людей стає все більше і найбільше радує те, що у волонтерський рух вливається все більше молодих людей, яким і будувати майбутнє!

Запрошуємо всіх доброчинців до наших наступних акцій!

 

 

 

 

 

 

 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST