Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Наші партнери
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Гостинні садиби
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
Чеська гірська служба допомагає закарпатським колегам
Дата публікації: 25.11.2011
Кількість переглядів: 13389

У середині жовтня представники Гірської служби Чеської Республіки та Карпатської туристичної спілки передали функціональні зразки рятівного протилавинного спорядження. Човни Akia, канадські сани та австрійські візки надала Гірська служба Чеської Республіки з метою підготовки українських рятувальників, тренувань та навчань на випадок необхідності здійснення рятувальних операцій.

Дана співпраця є продовженням першої в історії зустрічі рятувальників з України, Польщі, Чехії та Словаччини у квітні 2009 року на полонині Руна, де відбувалися демонстрації рятувальних операцій та протилавинних навчань під патронатом Гірської служби ЧР. У жовтні 2010 року українська гірська пошуково-рятувальна служба була запрошена на нараду Асоціації Судетсько-Карпатських лавинних служб.

З подарунків чеських добровольців, організованих Карпатською туристичною спілкою, було передано місцевій гірській пошуково-рятувальній службі два снігові скутери Буран 640А (у ГПРП Усть Чорна та ГПРП Ясиня) та причіпні сани, близько 70 лавинних щупів (подарунок рятувальників з Польщі та Чеської Республіки). На кошти спонсорів – передусім лижного часопису Snow – було виготовлено 20 лавинових таблиць.

Надане рятівне протилавинне спорядження (3 човни Akia, 6 канадських саней та 2 австрійські візки) було розподілено між пунктами Лазещина, Рахів, Ясіня, Усть Чорна та Воловець. Одночасно в Усть-Чорній, Ясіня, Лазещині та в сусідній Івано-Франківській області у Верховині відбулися наради, присвячені можливостям співпраці у сфері лавинних попереджень, що стає дедалі актуальнішим зі зростаючою кількістю туристів у зимовий період. Регулярні зустрічі з членами Гірської служби Чеської Республіки та польськими колегами із ГОПР Бещади поступово наближають рівень українських рятувальників до європейських стандартів, хоча розлогість та низька заселеність українських гір є не до порівняння з умовами у Чехії, Словаччині чи Польщі. Перша зустріч відбулася у квітні 2009 року, наступна – у жовтні 2010 р. у польських Бещадах.

Інформацію надано Карпатською Туристичною Спілкою з посиланням на сайт

 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST