Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
Задля порятунку людського життя кордони не завада
Дата публікації: 29.01.2012
Кількість переглядів: 17920

Саме під таким гаслом пройшли триденні міжнародні навчання на схилах гори Стіг, що на полонині Драгобрат Рахівського району, де професіонали гірських служб з Чехії (Алеш Кучера, Віктор Коріжек, Петр Хавелка), Словакії (Мілан Лізуш, Далібор Побожний) та Польщі (Кароліна Ківіор) обмінювалися досвідом роботи щодо надання допомоги людям, які заблукали у горах або потрапили під лавину. Такий захід був зініційований рятувальниками Закарпатської гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення УМНС України в Закарпатській області.

Основною ідеєю цього заходу було те, що саме під час цих навчань молоді закарпатські гірські рятувальники (в основному працівники Рахівського та Усть-Чорнянського відділів) , які нещодавно прийшли на службу, могли перейняти той досвід, які мають їхні досвідчені іноземні колеги. Навчання проходило у два етапи. Спочатку учасники опановували теоретичні знання щодо визначення стану лавинонебезпеки за допомогою спеціального обладнання. А далі відпрацьовувалися можливі нестандартні ситуації на практиці, зокрема, проводився пошук умовних постраждалих, які потрапили під снігову лавину. Підсумком ж кожного дня тренувань ставала така собі «робота над помилками», де за допомогою відеоматеріалів детально аналізувалася пророблена робота.

 Кожна з країн-учасниць презентувала свої служби, знання та методи роботи. Чеські колеги продемонстрували можливості засобів, які використовуються туристами під час проходження лавинонебезпечних ділянок, та методику пошуку людей, що потрапили в лавину, за допомогою лавинних зондів та спеціального пристрою «Піпс». Останній (за допомогою радіосигналів) дає змогу віднайти людину на глибині до двадцяти метрів, при цьому визначити її місцезнаходження на місцевості в радіусі до 70 метрів.

Словацька лавинна служба представила швейцарський, норвезький та австрійський способи визначення лавинонебезпечних ділянок. Ці знання дозволяють рятувальникам і туристам визначити ступінь ризику сходження снігових лавин на тій чи іншій ділянці та, відповідно, попередити випадки потрапляння людей у небезпечні ситуації.

На практиці кожний із закарпатських рятувальників мав можливість відчути, що значить опинитися під лавиною. Кожний лягав у спеціально вириту яму, яку потім засипали метровим шаром снігу. Відчуття не з самих приємних. Суцільна темрява, холод і жодної можливості поворухнутися. В таких умовах, якщо органи дихання не забилися снігом під час сходження лавини, людина може протриматися 30-90 хвилин. Під час таких «забавок» МНСники засвоїли новий V-подібний спосіб відкопування потерпілих, який є найменш травматичним для туристів.

 Як вважають самі рятувальники, безпека туристів не має кордонів, тому метою проведення подібних заходів є поінформованість в оперативній обстановці. Найбільша цінність – це людське життя, тому профілактика є основним завданням діяльності рятувальних служб, далі вже, відповідно, реагування та надання допомоги потерпілим у короткі строки часу. Але для того, щоб це зробити, необхідно набувати як теоретичних, так і практичних навичок. А туристам в свою чергу необхідно запам’ятати, що немає гір більш або менш безпечних, все залежить від людської поведінки.

Повний текст тут 

 
 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST