Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
Табличка на Стримбі знайшла своє місце
Дата публікації: 05.09.2010
Кількість переглядів: 21344

26 серпня нами було завершено маркувальні роботи в районі Міжгір'я. Та залишалася ще одна, можна сказати, справа честі! 
Нещодавно одним з дописувачів сайту http://www.karpaty.com.ua/ нам ніби у докір було виставлено фото невдалого монтажу чеськими колегами таблички на горі Стримба. Інформаційна табличка була прикріплена ліворуч від розп’яття на хресті. Цілком згідні - невдалий вибір. Хоча, якщо роздивитися фото – він очевидно був зумовлений правилами симетрії - справа від розп’яття закріплена інша табличка! Але на ній увага дописувача чомусь не була акцентована. Проглядається певна упередженість? Та нічого, помилку слід було виправити!

Інформаційна табличка на хресті

Вранці 27 серпня ми вирушили з Колочави на Стримбу. Дорогою, ще у лісі, колега пригледів хороше сухе дерево, і додавши його вагу до ваги наплічника з необхідним для монтажу інвентарем, виніс на вершину. А далі - вже в якійсь мірі звична робота! Вигрібання ями у камінні під стовп, монтаж таблички на новому місці, побільше зібраного каміння під тур - і справу завершено!

Табличка на новому місці

Ми завжди відкриті до будь-яких зауважень стосовно нашої роботи. Але хочеться, щоб вони були об’єктивними і доцільними, а не скидалися на якісь дріб’язкові шпильки у наш бік. Адже там, де нам вказали на грубо зроблену роботу маркувальників, була також табличка козацького куреня! І вона теж у певній мірі - інформаційна!

Табличка козаків

 Розуміємо, що 33 козаки Колочавського куреня приклали немало зусиль для встановлення даного хреста і честь їм і хвала за це, але напевно немає суттєвої різниці справа чи зліва від розп’яття вішаються знаки. Можливо встановити її необхідно було внизу і тоді ті ж чеські волонтери, які вже в 2009 році встановлювали свою інформаційну туристичну табличку, не робили б дзеркальне відображення козацької, адже українську мову вони розуміють не дуже добре.
Але тепер стару фотографію з невдалим вказівником поправу можна помістити в архів! Вона зробила свою справу. Виклик було прийнято!

 

Небайдужі

Пишіть нам! Ваші відгуки, пропозиції, зауваження – теж є чинниками нашої діяльності. Але пам’ятайте про об’єктивність і неупередженість! Не однобокі звинувачення, а спільна праця всім нам потрібна! 
Марковані стежки не є причиною засміченості гір! Фактів того, що найстрашнішими є місця відпочинку грибників-ягідників ми маємо чимало, практично, з кожного виходу!!! І в даному випадку, дорога на Стримбу і місце збору ягід обабіч стежки були значно більш засміченими, аніж власне вершина! З вершини ми знесли маленький пакетик зі сміттям. Подібне ж можна сказати і про інші ґорґанські вершини.
Гори - вони для ВСІХ!!! І виховувати людей слід своїм прикладом. Не боячись, на очах у місцевих жителів піднімати щойно кинуте ними сміття. Переконалися - діє! 
Можливо і нам не завжди вдається прибрати обрубані гілки. Але це тільки псує естетичний вигляд стежки, а не приносить власне дереву великої шкоди. А залишені обабіч гілки - це швидше брак людей у ході прочистки стежок. Зрештою, як би не було сутужно з часом і людьми, намагаємося тепер уникати і таких промахів у своїй діяльності.
Адже не помиляється тільки той, хто абсолютно нічого не робить, а тільки критикує. Для того, щоб характеризувати проблему, необхідно, принаймні, вникнути в її суть і пошукати причини, інакше це просто потрясіння повітря. Хочеться мати гідних опонентів - обґрунтовані і серйозні зауваження, в яких відчувалася б зацікавленість і глибинність підходу. В таких дискусіях можуть народжуватися дуже цікаві ідеї і рішення, які будуть корисними для всіх!

Далі може бути продовження, але то вже тема зовсім іншої розповіді...

П.С. Збільшені фото тут

 
 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST