Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
Відновлення та поправка маршрутів в районі с.Осмолода
Дата публікації: 16.07.2013
Кількість переглядів: 16223

Плановані заходи здійснюватимуться в рамках проекту «Розширення можливостей молоді в Західній Україні» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. 

Щороку сотні молодих українських студентів у віці від 16 до 18 років, відправляються в США в рамках програми FLEX, щоб провести там один рік життя і навчатися як американський школяр. Після повернення в Україну, учасникам FLEX пропонується ініціювати соціальні, економічні та громадянські проекти в їх співтоваристві. На жаль, ці дуже талановиті та цілеспрямовані молоді люди практично не мають можливості доступу до навчання і наставництва в розробці проектів та їх управлінні.

З метою розвитку демократичних цінностей в країнах Східної Європи існує необхідність в наявності молодих місцевих лідерів, які будуть приходити в перехідний період. Випускники FLEX мають міжнародний досвід і західну культуру розуміння, що дозволить їм стати майбутніми лідерами з можливістю внести свій внесок у розвиток українського громадянського суспільства.

Цей проект пропонує поєднати здобуте теоретичне навчання з навиками практичної діяльності. Ним передбачено проведення теоретичних навчань по проектному дизайну та менеджменту для 15 випускників Програми FLEX з Івано-Франківська та 15 випускників Програми FLEX зі Львова. Другим етапом передбачено створення умов для набуття практичних навичок планування та управління проектами для даної групи молодих людей в Карпатах.

Перший етап навчання успішно був проведений  29-30 червня в Івано-Франківську та

6-7 липня в Славську Львівської області, в якому взяло участь 36 учасників Програми FLEX.

Фото з семінарів тут

На другий етап заплановані наступні заходи: 

- в районі села Осмолода, Рожнятівський район Івано-Франківська область:

1. Виготовлення та встановлення містка через потік Петрос на Східно-Карпатському туристичному шляху в районі місцевості Довга поляна (10 км від с.Осмолода).

На даному відрізу декілька років тому було проведено суцільну вирубку та зрізано всі дерева зі знаками, що дуже ускладнює вихід  туристів з даної місцевості на вершини Коретвина та Попадя. Відновити маркування на даному відрізку неможливо і тому вирішили пустити маршрут іншим шляхом, який є простішим, але необхідно переходити потічок. Він не є проблемним за відсутності опадів, але під час злив становить небезпеку (див. малюнок в кінці тексту).

2. Встановлення містка на лівій притоці потоку Котелець в 5 км від Осмолоди на популярному маршруті на гору Ґрофа (зелена марка).

3. Завершення ремонту будиночка під г.Висока. Там же потрібно облаштувати джерело питної води, яке замулюється болітцем, що знаходиться по-сусідству. Обкладання джерела камінням та спуск води з болітця.

4. Доочищення та маркування стежки під хребтом Аршиця - від озера Росохан до пол.Мшана (12 км). Стежка вже прочищена лісниками та єгерями Мшанського лісництва ДП Осмолодське лісове господарство, але для проведення знакування можливо потрібна доочистка.

5. Поправка маркування  та заміна табличок на нові на знакованих маршрутах в районі села Осмолода. Знакування проводилось в 2006-07 роках і вимагає поправки. 

- на полонині Боржава в Закарпатській області

Велика  екологічна акція із прибиранням сміття. Виїзд на 2 дні із ночівлею біля водоспаду  Шипот. 

Найближчими вихідними 19-21 липня планується виконання першого планованого заходу, до якого погодились приєднатись 10 волонтерів-пластунів з Бельгії. Також розраховуємо на більш активну участь учасників Програми FLEX, заради яких і писався в минулому році даний проект спільно з волонтером Корпусу Миру США Джимом Еліжером, який в даний час вже покинув Україну. При вдалому збігу обставин можемо спробувати реалізувати в липні і другий захід, який потребує менше часу на виконання.

Інші заходи заплановані на серпень місяць і про їх проведення буде повідомлено додатково.


 
 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST