Інформація щодо правил пересування знакованими шляхами.
1. Виходьте на маршрут тільки за наявності туристичної карти даного району.
2. Якщо Ви не впевнені в своїх знаннях місцевості та не маєте відповідного досвіду, проконсультуйтесь щодо планованої подорожі в місцевому гірському пошуково-рятувальному пункті, перелік яких є поданий тут.
3. На початку шляхів завжди встановлюються інформаційні схеми, а на роздоріжжях – картосхеми чи дороговкази з інформацією про можливі напрямки руху.
4. Знаки на маркованих шляхах ставляться, як правило, так, щоб від попереднього було видно наступний.
5. На прямих відрізках та дорогах без відгалужень допускається встановлення знаків на відстані до 300 м. один від одного, а на відкритих місцевостях – на об’єктах, які віддалені збоку від шляху на відстані до 15 м.
6. Будьте уважні на маршруті, так як знаки чи дороговкази можуть пошкоджуватись, знищуватись чи перекручуватись малосвідомими особами чи лісовою технікою.
7. Якщо Ви загубили маркування на маршруті, завжди повертайтесь до останнього видимого знака і намагайтесь знайти продовження маркованого шляху.
8. Якщо на відгалуженні дороги (чи розгалуженні доріг) немає знаків, завжди слідуйте дорогою з кращим покриттям до наступного видимого знака. Якщо знаків дуже тривалий час немає, скористайтесь наявною картою.
9. На природоохоронних територіях пересування туристів здійснюється виключно маркованими шляхами чи рекомендованими стежками.
10. Пам’ятайте, що маркування – це тільки допомога мандрівнику в його подорожі, воно не зобов’язує його переставати думати. Будьте виважені та обережні!