До уваги мандрівників – суттєві зміни на декількох маршрутах

В останні роки лісові господарства розпочали масове будівництво нових лісових доріг в гірських районах Карпат. В 2014 році фінансування будівництва цих доріг призупинилось і активність їх створення суттєво зменшилась. Але, здається, що цьогоріч роботи знову продовжились.

Нові дороги продовжують будувати в районі Шибеного та під хребтом Чортка.

В першому випадку туристам буде складно зійти свіжопрокладеною болотяною дорогою від полонини Луковиця в Шибене. Хотів наприкінці травня промаркувати там маршрут, який показаний на карті, але існуючі стежки на час закінчення будівництва дороги вже можуть бути не актуальними для спуску чи підйому.

Зате тоді ж вдалось  зробити маркування планованого маршруту від Погорільця (3 км від Шибеного) до пол.Радул (тільки в лісовій зоні – біло-жовта марка).

Сьогодні отримали інформацію від активних мандрівниць Олени та Наталі щодо чергового знищення маршруту під хребтом Чортка (біло-червона марка). Минулого року я відновлював там маркування і бачив під Шиворисом нову дорогу, яка підійшла від села Пороги. Із отриманої від дівчат інформації стало відомо, що цього року цю дорогу продовжили будувати і перехід траверсом під хребтом Чортка до Манявського вдоспаду став проблематичним і навіть небезпечним!

Тому прохання бути обережним під час проходження даних маршрутів! В даний час немає сенсу щось там відновлювати і в обидвох випадках варто зачекати завершення робіт з будівництва цих нових доріг!

Будемо вдячні за інформацію щодо інших районів будівництва доріг або неточностей в наших картах. Зміни будемо вносити під час чергового перевидання карти.

Василь Гутиряк