Інформація щодо діяльності фундації

Як зазначалось раніше, створено нову організацію – Громадську організацію «Туристичне товариство «Карпатські стежки», котра є фактичним правонаступником Івано-Франківської регіональної фундації «Карпатські стежки», тобто всі нові проекти будуть здійснюватись під егідою власне нового товариства. В зв’язку з відмовою Голови Фундації в подальшому займатися керівними функціями у новій організації, Василь Гутиряк завершує вже розпочаті проекти Фундації та надалі прийматиме участь в діяльності нової організації в якості волонтера. З плином часу Фундація буде ліквідована.

Але у Фундації є і залишаються ряд незавершених проектів, які знаходяться в процесі виконання і які передавати на нову організацію з ряду організаційних причин було недоцільно. Фактично на даний час за нею залишився один проект, з якого все і починалось – дослідження, планування та створення цілісної і взаємозв’язаної мережі гірських пішохідних маршрутів для туристів.

На даний час основа даної мережї вже фактично створена на території Закарпатської області, частково Івано-Франківської (за виключенням двох районів – Верховинського та Косівського) і розпочато роботи на території Чернівецької області (Вижницький та Путильський райони). Львівська область має щодо цього особливі погляди і якщо ці погляди мають шанс змінитись, тоді створена мережа має можливість на розповсюдження і на дану територію – багато досліджень терену там вже було зроблено.

Новостворене Товариство від часу заснування вже організувало ряд акцій та створило власну Інтернет-сторінку, на якій можна отримати про це інформацію. Минулорічні акції фактично були спільними і перехідними, але вже цьогорічні акції були організовані оновленою командою.

Василь Гутиряк в силу певних обставин вирішив взагалі не втручатись в діяльність нового Товариства і дати можливість молодій команді реалізувати все, що їм, можливо в силу певних обставин, не вдавалось за час нашої спільної діяльності. Надалі відносини будуть розвиватись за принципом – даю відповідь тільки коли запитують і тільки у формі пропозицій :).

Натомість вся моя увага буде зосереджена на подальшому дослідженні та плануванні маршрутів у районах, які ще не охоплені мережею. Та на пошук варіантів фінансування для створення даних маршрутів. І, звісно, після маркування маршрутів – видання карт даних територій.

Сподіваюсь, що молода команда також буде приділяти більше уваги організації відновлення вже ознакованих стежок та лісових доріг (яких вже налічується більше 2000 км). Адже Товариство перейняло від фундації назву “Карпатські стежки” і саме стежки і маршрути були основою всього задуму. Будемо надіятись що туристи ще деякий час терпимо відноситимуться до зникненя марок та вказівників і дадуть можливість новому Товариству повноцінно розгорнути свою діяльність!

Василь Гутиряк