Передноворічне встановлення вказівників на Чорногорі

В період 28-31 грудня 2012 року було продовжено встановлення вказівників на раніше забетонованих металічних стовпчиках на гірському масиві Чорногора. Метою даного виїзду було встановити вказівники в найбільш проблемних місцях, так як на новорічні свята в гори приїзжджає багато малодосвідчених туристів.

Напочатку група із 4 активістів вирушила на Заросляк, звідки двома групами направились в район Говерли та в сторону Туркула. До 15 год погода була ще терпимою і одній групі вдалось встановити вказівники в районі Говерли, хоч і повертатись назад прийшлось вже в темноті під шквальним вітром зі снігом та з допомогою навігатора.

Іншій групі вдалось винести дашки та таблички для 3 стовпчиків на місце встановлення першого стовпчика під г.Туркул, але непогода не дала можливості виконати заплановану роботу і в темноті довелось повертатись назад. Встановлення даних інфомаційних матеріалів буде продовжено вже мабуть навесні, коли їх вдасться відкопати зі снігу :).

Наступні дні погода була суттєво кращою (хоч і дув сильний вітер) і добровольців стало більше, що дало можливість встановити дороговкази на г.Піп Іван та в районі сідловини 1763 м н.р.м. і висоти 1851 м н.р.м. – місцях, які є найбільш проблемними в непогоду.

Фотозвіт з поїздки можна побачити тут  (зимові фото)

Звертаємось з проханням до всіх хто мандрує взимку! Дані стовпчики з дашками встановлюються за зразком, який діє в горах Чеської Республіки. За досвідом, їх довговічність до 10 років але …. минулого року на Свидовцю вже було замінено один стовпчик (г.Трояска) через те що він зігнувся. Після його дослідження прийшли до висновку що це сталось внаслідок великого навантаження на нього шарів снігу та льоду.

Перед тим як встановлювати їх на Чорногорі, ми вивчали як цього уникнути, але, на разі, тільки вияснили що будь-які металічні конструкції все рівно будуть “притягувати” сніг та лід. Залишається тільки дерево, але … вияснилось, що туристи в Чехії мають вироблену звичку очищати від снігу дані стовпчики з вказівниками і тому в них вони довше стоять.

Тому просимо вас очищати встановлені стовпчики з вказівниками від наростів снігу!  Якщо ми не виробимо таку звичку, тоді прийдеться повертатись до традиційних і не таких довговічних дерев’яних стовпчиків.

Також було замінено на нові зимові інформаційні стенди про лавинну небезпеку, які встановлені на Заросляку та КПП національного парку в Завоєлі. Банери виготовлено за кошти обласного бюджету, отримані від обласної державної адміністрації в рамках Програми розвитку туризму.

Вдалих всім мандрівок в Новому році і пам’ятайте про існуючу лавинну небезпеку на Чорногірському хребті!