Збудовано два нових містки в Ґорґанах

В рамках проекту «Розширення можливостей молоді в Західній Україні» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні 19-21 липня успішно відбулась акція з виготовлення та встановлення місточків для переходу через потічки в двох урочищах в районі села Осмолода Рожнятівського району. В акції взяло участь 28 волонтерів, з яких 10 учасників представляли бельгійську скаутську організацію з міста Льєж.

Перший місток був встановлений через річку Петрос на Східно-Карпатському туристичному шляху в районі місцевості Довга поляна (10 км від с.Осмолода). Для його спорудження були використані матеріали з встановленого раніше настилу через річку Петрос. Даний настил невідомого походження створював проблеми для вільного сплаву дрібної деревини по річці і з часом міг стати серйозною перепоною для протоку річки звичайним руслом.

19 липня даний настил був розібраний і частина лісоматеріалів були доставлені на місце зведення містка. Будівництво нового містка  відбувалось вже наступного дня. Фото з даної акції можна подивитись тут.

Інша група волонтерів 20 липня розпочала зведення переходу для встановлення містка на лівій притоці потоку Котелець в 5 км від Осмолоди на популярному маршруті на гору Ґрофа (зелена марка). Після встановлення його основи, 21 липня було настелено дошки, які були привезенні з Довгої Поляни та ліквідовано смітник, який створили відпочиваючі. Фото робіт можна побачити тут.

Третього дня група бельгійських волонтерів здійснила мандрівку за маршрутом Довга Поляна – г.Попадя – г.Паренки – пол.Плісце – с.Осмолода

Таким чином за одну акцію було виготовлено відразу два містки на популярних туристських маршрутах. Щиро дякуємо всім учасникам за допомогу!

В рамках даного проекту також заплановано ще дві акції:17-18 серпня екологічна акція на полонині Боржава та 24-26 серпня – завершення ремонту будиночка під г.Висока та облаштування там джерела питної води.

21 липня також розпочато відновлення туристських маршрутів в районі села Осмолода і до 27 липня поправлено маркування на маршрутах:

1/ ур.Яла – г.Ґорґан  (2,5 км, синя марка);

2/ ур.Яла – хребет під г.Боревка (7 км, чорна марка);

3/ пол.Рущина – г. Сивуля Мала та Велика – г.Лопушна – г.Боревка – пер.Боревка (9 км, червона марка);

4/ с.Осмолода – г.Висока (9 км, червона марка).

5/ Різарня – Довга Поляна – г.Попадя – г.Паренки – г.Ґрофа (22,5 км, червона марка);

6/ ур.Котелець – г. Ґрофа (8 км, зелена марка).

Загалом відновлено 58 км маршрутів. Роботи з відновлення маршрутів будуть продовжені в період 31 липня – 3 серпня.