Видано карту Боржави

На чисельні прохання мандрівників вдалось до початку сезону видати карту надзвичайно популярного, доступного влітку та дуже небезпечного взимку гірського масиву Боржава.

Карта планувалась до видання на 2015 рік але “тиск туристичної громадськості” ))) сприяв її виданню роком раніше. Карта видана виключно в українській версії з транслітерацією назв. Картографічна основа зроблена чеським видавництвом “Aurius”.

Роботи з дослідження території проводились в 2012-14 роках, але саме в 2014 році було витрачено найбільше часу для дослідження території – 21 день із 37 загальних роботи двох осіб. За цей час здійснено 16 виїздів і, окрім головного масиву, досліджено долини та бічні хребти біля населених пунктів Воловець, Гукливий, Пилипець, Ізки, Вовчий, Березники, Нижній Бистрий, Сасівка, Суха та частково Буковець, Занька, Яблунів, Оса, Лисичово, Запереділля, Вучково, Вільшани, Міжгір’я.

В результаті досліджень на карту подано близько 600 км треків, хоча реально пройдено значно більше. Показані всі реально знаковані маршрути та визначено маршрути, які в перспективі будуть цікавими для туристів та промарковані за наявності фінансування.

“Карпатські стежки” в 2013 році проводили знакування головного Боржавського масиву та встановлювали там стовпчики з вказівниками. В 2010 році також було знаковано 3 маршрути в районі Міжгір’я та Вучково, на яких цього року планується поправити знакування.

Інше маркування проводилось чеськими волонтерами за участі їх місцевих колег і здійснювалось на замовлення та за фінансової підтримки декількох місцевих готелів села Пилипець. В результаті мережа знакованих там пішохідних маршрутів виглядає не зовсім логічною, але саме такою показана на карті.

Маркування в районі села Нижній Бистрий фінансувалось проектом ФОРЗА і всі маршрути там знакувались збільшеною за розмірами біло-жовтою маркою. На карті показано не все дане маркування – знакування маршруту по хребту Палений Грунь раптово обривається перед стрімким спуском до траси, який є досить важким для непідготовленого туриста. Ми маємо іншу пропозицію щодо прокладання даного маршруту, але щоб не плутати туриста, маршрути в районі даного хребта необхідно спочатку перезнакувати і тільки тоді наносити на карту.

На карті «Боржава» нами вперше нанесено лавинонебезпечні схили Боржавського хребта – дану інформацію люб’язно надали нам працівники метеостанції Плай і підтвердили Пилипецькі рятувальники. Сподіваємось що ця інформація сприятиме підвищенню безпеки мандрівників в зимовий період.

В районі Пилипця нами також показані траси однойменного байк-парку та подана інформація про довжину його трас, складність та перепад висот.

Окрім основного масиву Боржави, на карті показано також вихід від Синевирськго перевалу маркованим маршрутом на гору Кам’янка, територія біля Вільшанського водосховища і виходи на гору Менчул, а також інші цікаві терени.