В рамках спільної діяльності з Турбат було виготовлено чергову партію оновлених вказівників (20 шт.) і 21-22 грудня їх було встановлено на потрібних місцях незважаючи на суворі погодні умови! Цього разу ми не були одинокими і до нас долучились студенти з Івано-Франківська Максим Микитин та Назар Кондратюк. Завдяки їх допомозі нам вдалось замінити всі вказівники на протязі одного дня! Молоді люди мають живий інтерес до нашої діяльності і готовність отримувати досвід від старшого покоління! Ну а ми раді всім, кого не потрібно заставляти та переконувати що ця діяльність потрібна як мінімум задля безпеки активного туризму в Українських Карпатах!
10 вказівників потрібно було замінити в 3 локаціях – 2 локації на чорному маршруті від ур.Лопушна (гирло потоку Боревчик, по 3 вказівники) і одна локація на пол.Боревка (4 вказівники). Відразу зазначу, що якщо хтось планує виїзд в Ґорґани на новорічні вихідні, то виходи на верхи без снігоступів чи скі-турів не варто навіть планувати!!! Перехід від ур.Лопушна до пер.Боревка по чорному маршруті зайняв у нас (із заміною вказівників в 2 місцях) 4,5 год (близько 7 км). Стежки видимі і топтали ми втрьох. Але прийдешній тиждень знову обіцяє бути сніжним, тому багато що може змінитись в гіршу сторону!
Зворотній шлях по топтаній стежці у нас зайняв 2 год 20 хв, але внизу нас вже зустрічали озброєні люди на 2 автомобілях :). Виявляється територію долини Бистрика взяла в оренду громадська організація мисливців – воїнів АТО і про це попереджає в ур.Лопушна новий аншлаг.
Вони видались мені дуже адекватними людьми і також розповіли що їх діяльність також розповсюджується на терени аж до Буштула і вони теоретично готові зайнятись давніми мисливськими хатками на Гробку та під Рошкою. Їм відомо що їх дахи склались і навіть розказали які помилки були допущені активістами ТТКС при реконструкції даху в хаті під Рошкою. Але кажуть що в першу чергу потрібно займатись хатою під Гробком, тому що вона в гіршому стані. Але у них проблеми з фінансуванням і мабуть варто їх сконтактувати з системним ґрантоїдом (2013, 2015 та 2017 – хоч в цьому є системність 🙂 щоб спільно вирішити проблему. Але мабуть йому це не буде цікавим, тому що в них є рушниці і виясняти відносини тільки у ФБ вони скоріш за все не будуть :).
Щодо ґрантів моя позиція наступна – кожна ГО чи приватна особа має право їх отримувати, якщо декларовані цілі подавачів на ґрант співпадають з їх основною діяльністю! Якщо це не співпадає і пишуться проекти заради інших цілей, тоді це чисте ґрантоїдство і потрібно міняти або назву організації або тематику ґрантів.
Інші 10 вказівників були встановлені в 4 локаціях на відрізку гирло потоку Бистрик (3 шт.) – ур.Яла (2 шт.) – Різарня (3 шт.) – кладка біля Осмолоди (2 шт.) Фото останніх не зроблено через сильну заметіль, але під час наступного виїзду це поправимо. На всіх вказівниках перевірено відстані та додано час для переходу щоб ви почували себе впевненіше :).
Разом з минулим виїздом вже встановлено 41 оновлений вказівник. На даний час очікують на встановлення вказівники району М.Попадя-Попадя-Коретвина (10 шт. у верхах) та вже дані в роботу 12 вказівників району пол.Середня-Висока-хата під Високою. Ще 2 вказівники потрібно встановити на автозупинці в Осмолоді, але це питання ще потребує остаточного вирішення тому що може знайдемо кращий варіант його реалізації.
Обговорення на сторінці Vasyl Hutyriak