Забавна історія бренду “Карпатські стежки”

Шановні читачі даного сайту

В зв’язку із завершенням останнього проекту повідомляю що фундація “Карпатські стежки” припиняє свою активну діяльність, хоча офіційно ще буде існувати деякий час. Всі подальші дії проводитимуться новоствореним туристичним товариством “Карпатські стежки”, до діяльності якого Василь Гутиряк не матиме відношення. Всі подальші дописи на даному сайті я вестиму від свого імені. Вигляд сайту буде змінено відразу після офіційного закриття фундації.

На завершення хочу розповісти невеличку історію про те, що було і до чого ми прийшли на даний час. Так склалися обставини, що з новою командою ми перебуваємо на різних полюсах, але є також особистісні речі, які неможливо забути відразу так як вони дуже руйнують нервову систему та залишають надто глибокі рани. Всі ці роки я пробував змінити систему, але немає шансу той, що хоче змінити людей – треба дати можливість їм самим це зрозуміти.

Коли був створений наш перший сайт, в особистих характеристиках членів фундації модератор охарактеризував мене як «двигун фундації». Я ніколи не придавав таким характеристикам якесь особливе значення, але на основі цього вислову пропоную прочитати забавну історію про нашу діяльність, написану від свого імені – сміх зализує всі душевні рани :).

Історія одного автомобіля

Більше тринадцяти років тому було створено автомобіль під брендом «Карпатські стежки».  Робився він на громадських засадах, багатьма людьми, але мав в собі все, що притаманно нормальній машині. На перших порах бракувало необхідних частин, але спільними зусиллями він рушив і почав свій рух теренами Українських Карпат.

Експлуатація машини була інтенсивною, з часом агрегати мінялись на нові і автомобіль продовжував свій рух пригірськими дорогами, щораз більше привертаючи увагу проживаючих там мешканців та гостей. Мешканці та місцева влада сприймали автомобіль по різному, інколи навіть вороже, але коли дізнавались що це погоджено з найвищим керівництвом, уже не мали заперечень.  Гостям автомобіль переважно подобався так як допомагав простіше добратись з одного місця в інше та гарантував безпечність їхньої мандрівки. Таким чином бренд став впізнаваним і щораз більш популярним.

Але автомобіль мав своє власне життя і проблеми, які намагався не показувати щоб не втратити здобутий важкими роками праці імідж. З іміджем приходить і слава і тому, з роками, окремі агрегати, відчувши її натиск, час від часу намагалися зупинити напрацьований роками механізм, аргументуючи це тим, що вони тут головні і автомобіль без них не автомобіль. Але більшість інших агрегатів виступали за стабільну роботу автомобіля і компенсовували ці вибрики своєю наладженою роботою. Агрегатні непорозуміння минали, додавались нові запчастини і автомобіль продовжував свій рух.

Але цей агрегат ніяк не міг з цим змиритись, вирішив змінити тактику і, користуючись нагодою, почав при нагоді робити дії, які почали ускладнювати роботу двигуна, сподіваючись таким чином викликати невдоволення інших агрегатів його роботою. Слід зазначити що від початку роботи двигун на автомобілі не мінявся – він тягнув основну частину роботи, деколи вимагав більшої віддачі від агрегатів, але автомобілем всі захоплювались і тому більшість агрегатів з цим мирилась.

Шкідливі дії на початку були в невеликих дозах і тому двигун з ними успішно справлявся. Але з часом ці додаткові навантаження все збільшувались, двигун раптово закипав і йому необхідно було прикласти чимало зусиль для того щоб відновити свою стабільну роботу. В цій стабільності він весь час опирався на надійні колеса, які, незважаючи на чисельні порізи і проколи, весь цей час допомагали йому впевнено вести автомобіль по вибраному маршруту і часто виручали його в складних ситуаціях.

Проходили роки, агрегати поступали все новіші і досконаліші, і старіючий двигун розумів, що скоро він не зможе угнатись за новими автомобілями та завчасно реагувати на виклики нових сучасних агрегатів. За роки поїздок він неодноразово побував за кордоном, бачив реакцію людей на старі автомобілі і тому вже був готовий до того що прийде і його час. Він не хотів, щоб йому дали назву іншого агрегату, який все частіше зупиняв швидкий біг автомобіля, і тому сам запропонував провести  модернізацію автомобіля.

Більшість агрегатів були вже відносно новими, тому модернізація передбачала заміну кузова на новий і сучасний, а також постановку нових окремих потужних електродвигунів, які мали б допомогти старіючому мотору справлятись з обов’язками і, з часом, після передачі навиків, повністю замінити його в роботі. Але залишались також і старі агрегати, як надійні, так і не дуже, серед яких виділявся найбільш непримиримий.

Користуючись своєю близькістю до коліс та оновлених агрегатів управління, він зміг за кулісами перемовин переконати більшість агрегатів, що відтепер він видозміниться і буде одним з нових двигунів. Кілька нових агрегатів в свою чергу заявили, що вони нічим не гірші і теж хочуть бути дуже важливим елементом нового красивого кузова з хорошим брендом. В результаті,  щоб нікого не образити, нову ходову частину зліпили з тих хто претендував.  Була встановлена також супер сучасна система управління, яка навіть гарантувала, що з нею новому автомобілю не страшні ані болото, ані вода і він зможе подолати самі найвищі карпатські вершини.

Знаючи попередню роботу цих агрегатів, досвідчений двигун розумів, що така перспектива, замість полегшення, тільки додасть йому роботи і повністю зруйнує його. Він ніколи не мав на меті підкоряти високі карпатські вершини і побачив, що новим агрегатам він був потрібен тільки заради хорошого бренду і в разі чого, на нього можна буде спихнути всі свої невдачі. А слава до нових і красивих агрегатів сама прийде з таким брендом.

Ще залишались надійні колеса, але після чисельних років роботи, їх, скоріш за все, в майбутньому очікував подібний кінець. Тому що основною метою оновлених агрегатів була не надійна робота автомобіля, а показати замовникам які вони сучасні та модернові. А мотор від самого початку ставив за мету гарантовану та безпечну доставку вантажів та людей від початку до кінцевої точки.

Тому старіючий двигун відмовився брати участь в такій модернізації і запропонував свої можливості іншому бренду, якому час від часу допомагав в складних ситуаціях. Цей бренд мав трохи іншу специфіку, але робота для двигуна в нього була не така напружена і тому він ще сподівається довший час показати свою надійність. Разом з ним залишився працьовитий агрегат, який весь час забезпечував його надійну роботу, і тому йому під силу ще багато шляхів.

Для мотора завжди важливим було не те, який ти вигляд маєш на автомобілі, а те, які цілі ти ставиш перед собою і якого результату ти досягаєш в результаті своєї роботи. Є багато красивих автомобілів, але не всі з них славляться своєю надійною роботою. Тому що відомими брендами стають тільки після довгих років роботи на результат.

До нових результативних зустрічей!