Ерозійні процеси на туристських маршрутах г.Говерла – пошук шляхів вирішення

Восени 2011 року, за нашої ініціативи, спільно з представником Лісової служби США (відділ міжнародних програм, напрямок – Росія, Європа та Азія) було здійснено вихід на г.Говерла з метою пошуку варіантів ліквідації та уникнення ерозійних процесів на туристських маршрутах, які ведуть на цю популярну вершину. Наступний крок в даному напрямку було зроблено навесні цього року, коли відбулась зустріч із заступником директора Карпатського національного природного парку та домовлено про приїзд експерта із США, який би надав консультації щодо вирішення даного питання та було обговорено пошук варіантів ліквідації даних ерозійних процесів.

Приїзд представників Лісової служби США відбудеться 23-25 вересня 2013 року, в зв’язку з чим запланована наступна програма візиту. Всі заходи відбуватимуться на території та при активній участі Карпатського національного природного парку. Даний захід не фінансується жодним із Грантів і тому всі витрати щодо участі в ньому несуть самі учасники.

Понеділок, 23 вересня

9:30    Зустріч з в адміністрації парку. Виїзд на Заросляк та вихід на г.Говерла з метою огляду ерозійних процесів на стежках.

Вівторок, 24 вересня – обговорення проблеми в приміщенні парку

9:00    Презентація лісової служби США.

9:30    Презентація Національного заповідника Чугач (Аляска)

10:00  Дизайн стежок і планування їх будівництва.

11:00  Аналіз екологічних наслідків.

12:00  Перерва на обід.

13:00  Обговорення стану стежок на г.Говерла. Групова дискусія щодо плану дій.

15:00  Роль волонтерства та співпраця з громадськими організаціями.

16:00  Пошук варіантів фінансування з метою ліквідації проблеми

Середа, 25 вересня.

10:00  Зустріч біля підніжжя г.Говерла

10:15  Практичні рекомендації та пропозиції експерта щодо способів ліквідації та запобігання утворенню ерозії на стежках.

12:30 Закриття

Остаточна програма, з врахуванням презентації Карпатського національного природного парку, буде погоджена під час першої зустрічі 23 вересня.

Запрошуємо до участі всіх, кого цікавить дана тема