Відбулась акція на хатинці під г.Висока

На переході літа та осені вдалось завершити ремонт хатинки, який було розпочато ще навесні 2010 року. Напередодні акції прочитав про те, якими зусиллями це тоді відбувалось і відразу напрошувались аналогії і труднощі, з якими доведеться знову зустрітись.

Минуло 3 роки і напередодні виїзду, в п’ятницю біля полудня, ми готові були виїжджати і робити це невеликими силами – така вже в нас виробилась роками звичка, що якщо не ми, то хто це зробить?! Вже були плани що будемо долати відстань до хатинки двічі, щоб накінець завершити все, що не було зроблено раніше. Завершення ремонту хатинки було заплановане також в заходах в рамках проекту «Розширення можливостей молоді в Західній Україні» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, який закінчувався з приходом осені.

Але раптово почали дзвонити добровольці і вже терміново потрібно було замовляти автобус так як своїм транспортом добиратись вже було проблематично. В результаті поїхало 13 волонтерів, але цими вихідними це число було щасливим!

Тижнем раніше біля хатинки було очищене джерело і винесене вікно для коридора. Тепер по дорозі до хатини було доочищено стежину від повалених дерев, а по приході відразу взялись до облаштування джерела, яке виявилось повністю заповнене водою. Особливістю джерела є те, що його наповненя відбувається поверхневими водами, але нічого кращого поблизу хатинки немає, і похід з метою набору води до найближчого потічка розтягується на 3,5-4 год (судячи із записів в журналі).

Після вичерпування води було прийнято рішення зробити криничку, щоб захистити воду від попадання в неї сміття та глини із нависаючого беріжка. Криничку від болітця було відгороджено викладеним камінням і зацементовано принесеними будівельними матеріалами. Це не гарантує повної ізоляції, тому все-таки радимо перед вживанням воду кип’ятити. Але це було максимум, що ми могли зробити в даній ситуації – інші роботи необхідно проводити із залученням фахівців відповідного профілю щоб не зробити гірше. Якщо вода не стане кращою, тоді будемо це робити!

Інша група добровольців займалась ліквідацєю шпарин в стелі і вже надвечір дана робота була виконана. Наступного дня було виготовлено кришку для кринички та зроблено і утеплено стелю в коридорі та вікна на горищі та кімнаті. Невелику групу було також відправлено на поправку маркувння на маршруті, яке було зроблено від хатинки до г.Ігровець.

По закінченні всіх робіт було очищено територію від сміття, прибрано в хатині та нарізано дров. Звертаємось до всіх з проханням робити те ж саме на всіх хатнках, які Ви залишаєте після відпочинку на них!

Світлини з акції можна оглянути тут.

P.S. Дана акція була останньою акцією даного проекту і тому від імені організаторів дякуємо всім учасникам, які приймали участь в проведених нами акціях. Сподіваємось на подальшу Вашу громадську активність і до нових зустрічей!

Василь Гутиряк