Проведено екологічну акцію

Минулими вихідними, 8-9 вересня 2012 року, проведено плановану раніше екологічну акцію на полонинах Рущина та Бистра, що знаходяться під г.Сивуля Мала, та перевалі Боревка під Ігровцем. В акції взяли участь 27 осіб з Івано-Франківська, Львова, Чернівців, Калуша, Долини, Снятина та Києва. Доставка учасників здійснювалась коштом Головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської ОДА.

Під час проведення акції відразу було помітно майже повну відсутність пластикових пляшок на зазначених полонинах! Можливо вони були зібрані раніше іншими учасниками, так як дана акція планувалась на 25-26 серпня 2012 року. Нам залишилось тільки знаходити старі заховані пляшки та поліетиленові кульки. Від поліетилену очищено також витоки річки Бистриця Солотвинська.

Тому основним нашим завданням було позбирати сміття, скло та банки із зазначених полонин та очистити всі видимі кострища від залишених банок (цілих та перепалених). Для цього були викопані 4 великих ями, в які і зносився весь знайдений непотріб у вигляді металевих банок та скла. Після трамбування ями були засипані землею та камінням, а поверхня була вирівняна. Пластик і поліетилен збирався в окремі мішки і пізніше був знесений вниз. В результаті було зібрано та захоронено 22 мішки банок та скла, а 2 мішки з пластиком та поліетиленом знесені вниз.

Сонячного недільного ранку було здійснено сходження на вершини Сивуль, на маршруті до яких також було позбиране сміття і знесене вниз. Сміття збиралось також на спуску по жовтому маршруті, в результаті чого вниз було знесено вже 10 мішків.

Фото з екоакції під Сивулями можна побачити тут.

На перевалі Боревка на чотирьох стоянках відсортували сміття, перепалили неперепалені банки і  закопали разом з битим склом. Пластику було мало – можливо що туристи його спалюють або теж хтось прибрав до нас. Здійснили сходження на Ігровець.

Разом було опрацьовано біля 30 мішків сміття. Також частково прибирали зелений маршрут (який страшно засмічений ягідниками та грибниками).

Дякуюємо всім учасникам за активну участь в акції!