Встановлено металічні стовпчики на Чорногорі

У вихідні 15-16 та 22-23 вересня було здійснено виїзди для бетонування металічних труб на гірському масиві Чорногора з метою уберегти мандрівників від блукань в непогоду та задля запобігання трагічним випадкам на даному масиві. Наприкінці жовтня планується доставка в Україну дороговказів з Чеської Республіки і після розміщення їх на даних трубах масив Чорногора стане безпечнішим в непогоду для туристів.  Дана діяльність проводиться в рамках спільного проекту з громадськими організаціями Чехії.

Під час виїздів було забетоновано дев’ять металічних труб під номерами 1-9, які показані на даній схемі. Окрім них, було встановлено ще 2 додаткових дерев’яних стовпи, на яких також будуть розміщені вказівники.

15-16 вересня вихід здійснювався із Заросляка і в ньому взяли участь 12 волонтерів фундації:

1 Кравчук Олег
2 Романів Роман
3 Винявський Андрій
4 Перепелюк Саша
5 Фіцак Василь
6 Гулик Саша
7 Братуняк Іван
8 Кривий Тарас
9 Шомко Олексій
10 Бурсанов Саша
11 Телепчук Олег
12 Гутиряк Василь.

Було забетоновано 5 металічних труб та поновлено маркування на двох маршрутах на г.Говерла, на яких також пофарбовано раніше встановлені дерев’яні стовпи та встановлено додаткові вказівники. На спуску також прибиралось сміття.

22-23 вересня вихід здійсювався із с.Дземброня, від якого група з 13 осіб з інструментом вирушила на г.Піп Іван через г.Смотрич та г.Вухатий Камінь. Склад учасників:

1 Гутиряк Василь
2 Фіцак Василь
3 Гулик Саша
4 Братуняк Іван
5 Кравчук Олег
6 Тацюк Сергій
7 Кондрат Міша
8 Бурсанов Саша
9 Телепчук Олег
10 Шомко Олексій
11 Гринчишин Оленка
12 Урдяну Коля
13 Перепелюк Саша.

Завдяки тому, що керівники робіт із збереження будівлі обсерваторії на г.Піп Іван допомогли нам з вивозом труб та будівельних матеріалів, робота по бетонуванню металічних труб суттєво полегшилась. Щиро вдячні їм за допомогу та прихисток на обсерваторії!

Недільним ранком в тумані та при сильному вітрі була встановлена труба на вершині, а на зворотній дорозі до с.Дземброня окремими групами бетонувались ще 3 труби. Непотрібні дерев’яні стовпи, які встановлювались в 2005-06 роках, були перенесені на встановлені додатково на перемичці між головним хребтом та Смотричем. Дана ділянка в непогоду є найбільш проблемною через велику кількість стежок, а взимку – через свою розлогість.

Наступним етапом планується проведення маркування фарбами в цьому районі та встановлення вказівників.

Найближчим часом також будуть встановлені труби в районі масиву Свидовець (Близниця-Перелісок).

Щиро дякуємо всім волонтерам, які брали участь в даних акціях, і вітаємо їх з Міжнародним днем туризму!