Українські туристичні стежки офіційно вступили до Євросоюзу

17 квітня, відбулось символічне з’єднання Закарпатського туристичного шляху із Словацькими пішохідними шляхами. 340 кілометрів мальовничого шляху горами, полонинами й долинами веде нас від українсько-словацького кордону майже до кордону з Румунією.

Посли країн Вишеградської четвірки заклали поблизу кордону символічний вказівник. Він з’єднав пішохідні стежки Словаччини й України. Даний проект підтримує Міністерство закордонних справ Чеської Республіки в рамках міжнародної співпраці розвитку, завдяки чому мережа промаркованих туристичних шляхів у Закарпатті буде включена до туристичних шляхів у Словаччині, а після схвалення Європейською асоціацією мандрівників та вступу до неї українського представника, цей шлях стане частиною однієї із трансєвропейських туристичних магістралей. Більше про це можна прочитати та побачити тут і тут.

А наш спільний з чехами фоторепортаж про те, як до невеликого жовтого стовпчика приїждали посли сусідніх держав в супроводі машини ДАІ і великого закарпатського начальства,  можна подивитись тут. Але фактично цей стовпчик є сигналом про те, що в нас насправді серйозні наміри і це ми їм створюємо інформаційні приводи, а не вони нам :).

Раніше ми вже писали, що нами подана заявка на вступ в цю найбільшу в Європі організацію мандрівників, і в січні місяці вона вже отримала схвальну підтримку. На теперішній зустрічі ми отримали запрошення від наших сусідів – Клубу Словацьких Туристів, відвідати урочисте зібрання, присвячене річниці заснування їхнього клубу, 2-3 липня цього року. На цьому зібранні буде також присутнє керівництво Європейської Асоціації Мандрівників і буде нагода більше поговорити про наші спільні дії, адже тема вступу України в європейські структури зараз є дуже популярною :).

Також продовжується робота над створенням загальнокарпатського українського туристичного товариства, яке в перспективі повинно замінити фундацію в даній європейській організації. Тому запрошуємо всіх, хто хоче попрацювати і водночас творити українську історію туризму, до нашої міжнародної дружної спільноти.