Завершено встановлення вказівників на Чорногорі

Взимку, напередодні 2013 року, із-за несприятливих погодніх умов, не вдалось встановити вказівники на трьох раніше змонтованих стовпчиках під Туркулом, Ребрами та Гутин-Томнатиком. Тоді дашки та вказівники були винесені та заховані у верхів’ях. І тільки тепер знайшовся час щоб їх встановити.

Прийшовши на місце схованки, виявилось, що якщо взимку то була снігова площадка, то в літню пору це звичайна розщілина між каміннями і тому прийшлось проявити гнучкість щоб їх звідти дістати. Монтаж під Туркулом відбувався за сильних поривів вітру, а  далі під Ребрами почало поливати дощем, хоча прогнози не були такими песимістичними.

Але найбільший норов стихії було відчутно під Гутин-Томнатиком. Саме тоді дуже стало зрозумілим як легко негода може створити мандрівнику великі проблеми! Незважаючи на те, що тілу не було холодно, весь організм трусило через замерзання рук, якими ми прикріплювали вказівники. Монтаж тут відбувався в три етапи з перервами, під час яких приходилось зігріватись, ховаючись в кулуар від вітру і питтям гарчого чаю.

Завдяки впевненості та спокою ми виконали поставлену мету. Але саме тоді згадались всі замерзання туристів взимку та в міжсезоння, і все це описується виключно задля того, щоб недосвідчені туристи намагалися бути готовими до того, що будь-яка не врахована дрібниця у високогір’ї може привести до трагічних наслідків!

На зворотньому шляху на маршруті від оз.Несамовите до Заросляка піднято та заново змонтовано три дерев’яні стовпи, які з часом перегнили в нижній частині.

Другим виходом (в перших числах червня) було винесено та встановлено два дашки та прикріплено один вказівник на г.Петрос.

Знакування хребта Чорногора завершено. Можливо ще необхідно встановити два стовпчики з вказівниками на траверсі г.Ребра, але час покаже чи насправді вони там потрібні.

Фото з монтажу тут (літні фото)