Завершено маркування маршрутів в гірських районах Чернівецької області

В рамках чеського проекту завершено маркування маршрутів, які пролягають на території Вижницького та Путильського районів Чернівецької області. Окрім цього, продовжено перебіг Східно-Карпатського туристичного шляху (СКТШ) до села Шепіт, що на кордоні з Румунією.

В районі Вижниці марковано 52 км маршрутів:

1. Маршрут від с.Лопушна до села Підзахаричі (біло-червона марка) – через гору Кінашка, Протяте Каміння, перевал Німчич, Печеру Довбуша (28 км).

2. с.Розтока – річка Смугар – сідловина під Протятим Камінням (4,5 – 5 км, біло-жовта марка)

3. Лекечі – під г.Кінашка (10 км, біло-синя марка)

4. м.Вижниця – перевал Німчич (9 км, біло-синя марка)

В районі Перкалаба – с.Шепіт марковано 57 км маршрутів:

1. Східно-Карпатський туристичний шлях (27,5-28 км, біло-червона марка): Перкалаба – хр.Яровиця – г.Яровиця – г.Томнатик (Памір) – пер.Семенчук – с.Шепіт

2. Перкалаба – г.Томнатик (Памір) – 9 км, біло-синя марка

3. з’днувальний маршрут від присілка до сідловини під г.Яровиця – 5,5 км, біло-жовта марка

4. Від сідловини під г.Яровиця до с.Верхній Яловець – 6 км, біло-синя марка

5. Від хребта Яровиця до с.Нижній Яловець (Яловичора) – 6,5 км, біло-зелена марка

6. Від с.Нижній Яловець (Яловичора) до озера Гірське око – 2,5 км, біло-жовта марка

До маркування маршрутів в Чернівецькій області були залучені волонтери з м.Чернівці та працівники Черемоського національного природного парку (смт.Путила).

Марковано Східно-Карпатський туристичний шлях Гринявськими горами

 від с.Красник до Перкалаби (62 км, біло-червона марка) через:

полонини Кринта, Скупова, присілок Стовпні до с.Пробійнівка і далі під г.Тарниця, біля Дуконського монастиря, хребтом Пнев’є, пол Глистувата, г.Васильків, хр.Прелучний, кляуза «Шлюз Цісаревича Рудольфа».

Таким чином СКТШ тепер має протяжність 287 км (по трекам навігатора).

Додатково марковано вихід від с.Зелене на СКТШ та під г.Скупова (8 км, біло-синя марка) та ознаковано відгалуження від попереднього маршруту на Угорські скелі (біло-жовта марка, 800 м).

В маркуванні маршрутів Гринявськими горами були залучені працівники Верховинського національного природного парку (с.Верхній Ясенів). В процесі маркування виявилось, що Верховинський НПП самостійно вже промаркував певну кількість маршрутів на своїй території. Але зроблене ними маркування не відповідає вимогам маркування для туристських маршрутів і більше схоже на варіант “маркування задля реалізації затверджених планів” :). Сподіваємось що після спільного знакування СКТШ на території парку в адміністрації появиться бажання привести маркування своїх маршрутів до неообхідних стандартів.

Хоча досвідчені туристи і зараз можуть скористатись цим маркуванням в двох місцях на СКТШ – спуск дорогою до річки Чорний Черемош в ур.Попадинець та в ур.Чемірний. Обидва спуски марковані жовтою маркою і недалеко від їх початку адміністрацією Верховинського НПП також встановлені вагончики, в яких знаходиться охорона парку. Важливо пам’ятати що в долині Чорного Черемошу фактично відсутні мости і прийдеться часто переходити річку вбрід.

Окрім цього, на прохання сільського голови Колочави, знаковано туристично-пізнавальний маршрут стежками Миколи Шугая (20 км, біло-зелене марка), який прокладено в районі Дарвайки.

Всі нові маршрути показано на оновлених картосхемах на сайті

В зв’язку із затримкою доставки з Чехії, встановлення дороговказів та інформаційних табличок на стояках в рамках проекту заплановане на жовтень місяць.