Зустріч в Клубі Словенських Туристів

На запрошення Клубу Словенських Туристів (KST) 2-5 липня відбулась поїздка в Братіславу на XIV загальне зібрання членів цього клубу. Під час поїздки відбулось ознайомлення із засадами роботи Клубу, його підрозділів та осередків, які створені по всій Словаччині. Організація налічує близько 16 тис членів, з яких близько 2 тис – молоді люди віком до 18 років, і близько 1 тис – 18-26 років, які входять в молодіжну секцію ТОМ.

Організація утримується в основному за рахунок членських внесків та доходів із 6 високогірних хат в Татрах, а також періодичних видань. Також немалою є допомога від держави – на знакування маршрутів від міністерства спорту надходить щорічно близько 80 тис євро! І це при тому що туризм в Словаччині підпорядкований міністерству інфраструктури, яке на це не виділяє кошти :).

Очевидно тут є розуміння що активний відпочинок таки ближче до спорту, аніж до товстих гаманців та доходів туристичних фірм. При цьому на зарплаті в Клубі знаходиться всього 3 адміністративні одиниці, хоча зараз ведуться розмови про оплату посади Президента Клубу, який зараз працює на громадських засадах.

Під час даних заходів також відбулась зустріч з Президентом Європейської Асоціації Мандрівників пані Ліз Нільсен, з якою було обговорено план вступу нашої організації в дану європейську структуру. Зокрема, було цікаво дізнатись про критерії вступу в дану організацію, а також рекомендації щодо принципів прокладення європейських шляхів, в т.ч. і на території України. Деякі принципи без принципів відкрито здивували, що зайвий раз переконало в тому, що до багатьох європейських підходів нам потрібно ще довго звикати і на це нам потрібно чимало часу :).

Непростою була також розмова щодо перебігу європейських шляхів Е3 та Е8 територією України і в перший день перемовин були озвучені пропозиції ERA щодо їх прокладання, з якими ми не зовсім погодились :). Але для узгодження позицій був ще один день, на протязі якого вдалось знайти компромісні рішення і напрямки, в яких варто продовжувати свою роботу.

Головне, що ми почули від керівництва Європейської Асоціації Мандрівників – після зібрання членів даної організації в Сербії в жовтні 2013 року та нашого вступу в ERA, ми будемо єдиною організацією в Українських Карпатах, яка найближчим часом опікуватиметься європейськими шляхом / шляхами на даній території. Важливим це є тому, що появились бажаючі нести цей “непосильний тягар” разом з нами, не доклавшись до цього анічим та й часом перешкоджаючи нашій роботі. Мабуть слово “Європейська” несе в собі якусь карму для багатьох чиновників та їх консультантів, які не розуміють суті активного відпочинку і принципів діяльності громадських організацій, які займаються знакуванням та утриманням шляхів для активного відпочинку.

Але такою є українська реальність, коли приближені до влади організації хочуть бути всюди, навіть не розуміючи для чого це їм потрібно в майбутньому.  Вони живуть за принципом – давай вже і побільше, не побоючись що так і вдавитись можна :). Протистояти цьому може тільки наша згуртованість і фахова робота на карпатських стежках. А також відкритість і публічність, якої вони так бояться. Тож будемо слідувати даним принципам і говорити це також нашим друзям-європейцям, серед яких сусіди-славяни найбільше нас розуміють і надіємось що допоможуть! 🙂

Декілька фото з поїздки

P.S. Щиро дякуємо Посольству Чеської Республіки в Україні та особисто Любошу Весели за активну допомогу в співпраці та консультаціях з ERA та Клубом Словенських Туристів