Карти Чорногора та Мармароси – українське видання

Намагаємось слідувати традиції – за виданням чеської карти певного району слідує українське видання меншого формату – тепер це карти Чорногора та Мармароси. Таким чином намагаємось дати можливість мандрівникам вибирати карту потрібного їм формату, пропонуємо англомовним туристам краще орієнтуватись в назвах і стверджуємо що міжнародна співпраця приносить користь всім зацікавленим в ній!

Окрім цього, всі малі карти формуються так, щоб подорожуючий мав їх на вибір для кожного окремого недовготривалого переходу і бачив місця виходів і спусків до населених пунктів. Перевага надається максимальному охопленню цікавої для туриста території, часом нехтуючи правильним поданням додаткової інформації.

Нові карти мають розмір 690 х 480 та масштаб 1 : 50 000 і покривають територію, подібну до чеської карти . Але є й різниця:

1. Не було змісту в черговий раз подавати частину Свидовця, яка вже додатково показана для зручності туристів на карті Центральні Горгани. Крім того, по закінченню сезону планується зробити окрему малу карту Свидовця та полонини Красна, як доповнення до раніше виданих карт.

2. Замість цього в протилежній частині карти Чорногора подані знаковані в 2012 році маршрути від села Волова в Покутсько-Буковинських Карпатах.

3. На карті Мармароси показано плановані до знакування маршрути в Гринявських горах, українській частині Марамурешу та частині Чивчинських гір. Звісно немає впевненості що швидко знайдуться кошти для їх означення в терені, але ці переривисті лінії будуть підказкою туристу куди варто ходити! Рішення про їх нанесення було прийняте тільки напередодні подачі в друк.

4. Додаткових зусиль було докладено щоб показати більшу частину Гринявських гір (окрім хребта Пнєв’є) та більшої території новоствореного Верховинського національного природного парку. Не все там досліджено, як нам би того хотілось, але це буде стимулом для майбутнього покращення.

5. Із-за малого формату карти Чивчинські гори подані по румунському кордону на півдні тільки до популярної гори Чивчин (на чеській до Лостуна).

6. В малій карті територія подана більше на схід, а великій чеській – на південь, в напрямку Румунії. Тому не показані румунські села і якщо хтось хоче здійснювати виходи до українського кордону з румунського боку, то кращою буде велика карта. Але найбільш цікаві румунські вершини, що знаходяться поблизу українського кордону, показані.

7. В обидвох картах поданий порядок отримання дозволу на перебування в межах прикордонної смуги України та Румунії, та дозволу на прохід по українсько-румунському кордоні, включаючи контактні телефони та електронні адреси прикордонних загонів та застав.

8. Також розміщена коротка інформація про природно-заповідні території Карпат – Карпатський та Верховинський національні природні парки, Карпатський біосферний заповідник та Природний парк “Гори Марамуреш”, дана контактна інформація гірських рятувальних служб.

9. Ще одна гарна новина – подана схема покриття Карпат нашими картами малого формату. Тепер туристам буде легко зорієнтуватись яку карту потрібно мати для мандрівки.

10. Ця схема також доступна і в онлайн-режимі на картах Google.

Карти вже є в наявності за ціною попередніх малих карт. Від 10 липня продаж в Івано- Франківську, від 12 липня – у Львові, а від 15 липня і в інших містах України через наших партнерів.

Україна! Відпочивай активно з нашими картами 🙂