Про оновлену карту “Чорногора” та нового видавця карт :)

З перших рядків цього тексту вибачаюсь перед мандрівниками за не часте висвітлення всіх подій, які відбуваються в нашій діяльності!

До моєї компетенції відноситься подача інформації про видання карт, якими я займаюсь системно, і донедавна у співпраці з видаництвом “АССА”. Власне відсутність інформації на сайті про видання нової карти “Вододільна Верховина” засвідчила те, що між мною, як автором карт, та видавництвом, виникло непорозуміння, яке ми намагались вирішити від травня до кінця червня.

Інформація про видані карти завжди писалась мною, але подавалась як спільний продукт – так і повинно бути коли група людей об’єднується заради створення чогось нового та перспективного. Хоча історія розділу “Карпатських стежок” з часом засвідчила той факт, що окремі активісти насправді хочуть щоб їх персональний вклад в діяльність організації подавався більш виокремлено і цьому приділялась більша увага :). В даний час я вільний від будь-яких зобов’язань і тому можу подавати все так, як вважаю за потрібне.

Якщо повернутись в історію, то карти ми починали створювати ще з 2006 року в рамках проекту з поляками із видавництва Compass. Далі з Алешем Кучерою ми започаткували видавництво карт в Чехії, тому що 500 метрівки в Україні видавати було заборонено. Від 2011 року ліцензування на картографію було скасоване і я запропонував видавництву “АССА” видавати карти меншого формату в Україні і ця співпраця тривала до травня цього року. У цій співпраці всі авторські права на картографічні основи належали мені, а видавництво мало права на конкретні видані паперові тиражі. Фактично я займався створенням конкретної карти, а видавництво займалось продажем – це типові відносини автора та видавництва.

Після завершення вияснення відносин з видавництвом я прийняв рішення самостійно займатись виданням карт і з липня місяця є офіційно зареєстрованим підприємцем, який може працювати також в напрямку розвитку туризму згідно КВЕД.

Видавництво допродує залишки своїх тиражів і я йому в цьому не заважатиму. Натомість я видаватиму самостійно тиражі карт, наклади яких підходять до вичерпання і в певний період часу на ринку можуть бути дві карти однієї назви мого авторства – видані спільно з видавництвом та видані мною особисто. Я не хотів створення такої ситуації і надіслав пропозиції як цього уникнути, але видавництво вибрало такий варіант самостійно і мені не вдалось їх переконати у зворотньому! Хоча вони ще мають час на роздуми до чергового перевидання.

Але ці розбіжності не стосуються карти Чорногора, тиражі якої вичерпані вже давно і тому обкладинка до неї нами створювалась нашвидкоруч щоб швидше зробити перевидання та забезпечити потреби ринку.

На обкладинці відображена наша марка (СТЕЖКИ ТА МАПИ) і показана територія охоплення нашою діяльністю – Карпатський регіон України.  Ця територія продубльована також на фоні світлини щоб показати територію охоплення даної мапи. На даний момент мною та автором світлин вибрана саме така ідея, хоча в попередніх виданнях я наводив перелік вершин, хребтів, водоспадів і т.п. які варто відвідати, купивши дану карту.

Насправді ми не маємо часу та не будемо приділяти дуже великої уваги рекламі наших карт – ми позиціонуємо себе як виробники якісної продукції і більшість часу витрачатимемо на дослідження і уточнення стежок та доріг на визначених мапою територіях. Ми вважаємо що якісний продукт завжди знайде свого покупця і доходи від продажів будемо спрямовувати на видання мап нових територій, які нами ще не досліджувались!

Тому всіх продавців раніше виданих нами карт запрошуємо до співпраці на тих самих умовах, що у них були з видавництвом! А всіх, хто має зауваження по неточностях, відображених на наших картах, запрошуємо писати про них і отримувати за це уточнені карти задармо!

В моїх планах залишається видання електронних растрових карт і цим питанням детальніше буду займатись після завершення літнього сезону. Велика робота в цьому плані вже зроблена і залишилось тільки знайти спосіб передачі цих мап споживачу.

На форумах зустрічались пропозиції зробити це у форматі, який викорстовує видавництво  Compass. Цей варіант мені також підходить, але варто розуміти, що дане видавництво не створювало власні сервіси для продажу електронних карт. Це картографія, яка займається створенням карт і переважно гуртовим продажем паперових карт! Сервіси створювали підприємливі програмісти і пропонували видавництву Compass продавати мапи через створені ними сервіси на договірних умовах.

В наших умовах таких підприємливих програмістів мені знайти не вдалось і поки що бажаючі хочуть гроші відразу за створений програмний продукт, який невідомо як працюватиме та чи взагалі окупиться. Я пропоную спільно ризикувати і рівними долями вносити свій внесок в створення таких електронних растрових карт.

Ваш продажний сервіс, мої растрові карти – так працює Compass. Бажаючим співпрацювати на таких умовах прошу зголошуватись!

В планах нашої марки залишається відновлення маркованих маршрутів та створення нових маршрутів за участі членів фундації “Карпатські стежки”.

Не буде підтримуватись офіційна співпраця з Туристичним товариством “Карпатські стежки”, як таким, що не виправдало сподівання. Але ми будемо підтримувати хороші зв’язки з активістами, які насправді хочуть допомагати в діяльності, започаткованій в 2001 році і їм все рівно “чиє поліно нести цього разу” :).

І наостанок щодо перевиданої мапи Чорногора. В ній є невеликі зміни та уточнення, тому що знаходяться нові стежки та робляться нові лісові дороги. З попередніх видань в нас існує одне правило – якщо обкладинка не міняється, тоді немає змін.

Про теперішні зміни я і намагався тут написати.

Василь Гутиряк