Видано 2 частину Вуланічних Карпат – карта Територія Вулкану

  На завершення літнього сезону вдалось швидко дослідити та видати карту другої частини Вулканічного хребта, основна частина якого знаходиться в Перечинському та Ужгородському районах Закарпатської області.

Територія даної карти на півночі межує з картою “Верховинський Вододільний Хребет. Полонина Руна”, але в нову карту ми також включили полонину Руна та масив Синяка (з попередньої карти “Зачарований Край”). Це зроблено для того щоб мешканці та відпочиваючі з Мукачева, Ужгорода та Сваляви, користуючись даною картою, мали змогу здійснити плановані переходи не використовуючи інші карти.
Основною цікавинкою даної території є кратер давнього згаслого вулкану на вершині Анталовської поляни, навколо якого розташовані інші цікаві природні об’єкти, і саме тому дану частину ми назвали “Територія Вулкану”.
Цікавими для мандрівників також будуть Сімерська, Новоселицька та Ворочевські скелі, скельні виступи Соколець, Кам’яна квітка, Дірявий Камінь, Балкон, Стовп з вулканічного туфу, гроти Ур та Комин, печера Синаторій, а також Ворочевське озеро, яка заповнене водою тільки у весняний період.
Популярними серед місцевих туристів є вершини Плішка, Анталовська, Маковиця, Діл, Діл Вільшинський. На титульній сторінці карти показана давня андезітова чаша, яку ще називають Чашею Масарика — її можна побачити, подорожуючи від руїн Невицького замку до Анталовської поляни (кратера згаслого вулкану).
Якщо плануєте мандрувати поблизу україно-словацького кордону, то необхідно мати при собі паспорт, а перетинати лінію інженерних споруд (ЛІС), яка показана на карті лінією фіолетового кольору, в більшості випадків вам не дозволять!
Ситуація із стежками та дорогами є подібною до території з попередньої карти, але є приємний виняток — група ентузіастів зрілого віку придумала оригінальну стежку та підтримує її прохідність. А перехід цією стежкою принесе Вам багато позитивних емоцій! Автори стежки просили особливо не виділяти її на карті по тій причині, що зроблена вона виключно для пішохідних туристів і вони дуже хочуть щоб її не знищували велосипедисти, не кажучи вже про безголових мотоциклістів! До відома велосипедистів – за правилами мандрівок в європейських країнах, ширина стежки для проходу пішоходом та одночасного проїзду велосипедом повинна становити не менше 2 метрів!!! Тому організовуйтесь та створюйте власні велодоріжки!
    Або використовуйте вже створену місцеву інфраструктуру, як це зробила група ентузіастів з Перечина, прознакувавши власний кільцевий веломаршрут, який ми показали на карті зеленими крапками. На території даний веломаршрут марковано зеленою полосою на білому фоні з номером маршруту за т.зв. львівською системою, яка шляхом закулісних домовленостей стала державним стандартом, не обов’язковим до виконання . Якщо хтось звик що полоси означають пішохідний маршрут, прийдеться тимчасово переорієнтовуватись! На картах, виданих по Львівщині, ми не подавали подібні веломаршрути в зв’язку з їх “засекреченістю”. В даному випадку виконавці проявили зацікавленість та надали нам треки маркованого маршруту, якому вони ще дали назву “Перечинська Біциґля” 
Дану мапу нам вдалось зробити доволі швидкими темпами ще й завдяки тому, що декілька місцевих досвідчених мандрівників надали нам треки вже пройдених ними маршрутів, і розказали про їх особливості, що значно полегшило дослідження території.
Завдяки допомозі Стаса Галамби, Ігора Данчевського, Володимира Ап’ярі і треків та консультацій Ореста Когута, ми завершили роботу над фінальною картою гірських районів Закарпатської області і туристи ще цього сезону мають можливість відвідати території, які пізно засипає снігом, або спланувати мандрівки на весну, коли популярні гірські масиви ще не є такими доступними.
Наступна мапа планується на весну 2020 року і ми вже розпочинаємо дослідження по ній. Нашими картами вже покриті всі гірські території Івано-Франківської та Закарпатської областей, наступною планується фіналізація гірських територій Львівщини.
Приємних всім мандрівок з нашими картами та будемо вдячні за уточнення по раніше виданих мапах!
Василь Гутиряк