Окрім нових карт “НПП Синевир. Колочава” та “Вулканічні Карпати. Зачарований Край” також було перевидано два видання, які були раніше зроблені мною з попереднім видавництвом – “Західні Ґорґани” та “Вододільна Верховина”. Ці карти були перевиданні в даний час через вичерпання в мене їх тиражу.
На мапі “Вододільна Верховина” змін небагато – додано тільки декілька знакованих маршрутів та виправлено помилки, які були виявлені мандрівниками і повідомлені мені в публічному просторі та приватній переписці. Дуже дякую всім за ці зауваження! Дана мапа видана в паперовій та ламінованій версії.
Більше змін на мапі “Західні Ґорґани”, і це мабуть єдина карта серед всіх виданих, для якої перед кожним виданням знаходяться нові стежки чи показуються нові дороги. Можливо ще й тому, що ці раніше малодоступні райони щороку все більше стають відомішими завдяки розвитку туристичної та лісової інфраструктури.
Від моменту заснування фундації, саме ці райони ми починали чистити та маркувати першими і дотепер намагаємось їх утримувати в такому стані, щоб туристи не отримували додаткових проблем через погане маркування. Напевно це ще й тому, що вони є до нас найближчими, незважаючи на те, що до Осмолоди та Вишкова ведуть мабуть найгірші автомобільні дороги Івано-Франківської області.
Цієї зими ми з власної ініціативи замінили всі вказівники в районі села Осмолода, нещодавно Василь Фіцак самостійно замінив прогнивші стовпи стенду на Різарні і надалі має плани замінити ще декілька прогнивших стояків та поміняти картосхему на шлагбаумі в Осмолоді – макет для неї я зроблю безкоштовно!
На замінених вказівниках ми вказували номери місць їх встановлення і оновлені карти з вказаними номерами я вже передав гірським рятувальникам Осмолоди. Тож якщо виникають проблеми і ви знаходитесь біля вказівника, називайте номер, розташований в нижній частині і рятувальник повинен визначити ваше місцезнаходження без вашого пояснення.
На оновлену мапу подано нове самовільно змінене ТТКС маркування на відрізку Яйко Ілемське-пол.Солотвинка, а також маршрут під г.Поганець, оновлений Андрієм Брошнівським, який в 2002 році я маркував червоним, але потім закрив його через постійні вітровали.
В даний час я є противником створення нових знакованих маршрутів, якщо немає структури, яка планує їх утримувати. Але Андрій обіцяв підтримувати його прохідність і з часом можна буде оцінити наскільки це буде відповідати дійсності!
Карта отримала також декілька нових райтштоків, про які раніше мені не було відомо. Про деякі довідався з дописів мандрівників, інші підказали місцеві єгеря. Коли ми починали їх досліджувати більше 10 років тому, то основною метою подання їх на мапи було бажання зафіксувати їх реальне розташування, тому що польські мапи WIG показували їх досить приблизно!
Особисто я не мав планів їх прочищати чи знакувати і сподівався, що можливо колись ними таки займуться лісові господарства – саме вони є постійними користувачами лісових земель. Тому на мапах залишились показаними також стежки, які завалені вітроломами – і це не буде для мене приводом щоб надалі не показувати ці стежки! Адже я їх показував для лісівників майбутнього! А вже туристам вибирати чи ходити ними чи знакованими маршрутами.
Дана мапа була оновлена наскільки це було в моїх можливостях, адже паралельно ще готувалась нова карта. Тому якщо знайдете на ній помилки, то буду вдячний за конструктивні зауваження!
Вдалих подорожей з нашими картами!
Василь Гутиряк