Розширено територію покриття карти Мармароси

В магазини вже поступила оновлена мапа Мармароси, і основною відмінністю від попередніх видань є розширення території її покриття. Подібне будемо робити і в деяких наступних мапах, де це буде можливо.

Цього разу розширення відбулось на захід за рахунок зміщення території покриття від Гринявських гір — вони вже подані на мапі з ідентичною назвою. Тому на обкладинці вже немає додаткової назви. Східна частина карти обмежена річкою Чорний Черемош, зате західна тепер розширена до Великого Бичкова та Кобилецької Поляни.

Завдяки цьому в карту додано дуже цікаві туристичні локації. Долина потоку Кузій (Кізій) Кузійського масиву Карпатського Біосферного Заповідника приваблює чудовими буковими лісами, водоспадами, скелями та штольнями. Кульмінацією знакованого маршруту буде вихід на скелю Соколине Бердо. Від початку села Косівська Поляна можна вийти до секвої — ботанічної пам’ятки природи місцевого значення. Також раніше на наших картах не був показаний водоспад Лихий — нам він видався не гіршим за вже відомий серед туристів Ялинський водоспад, але підхід до нього є значно простішим і туди веде маркований маршрут від форельного господарства КБЗ.

Цікавими для велотуристів може стати мережа веломаршрутів різних категорій складності, розроблена велоактивістами з м.Рахів (веломарафони “Стежками опришків”), але на даний час ці змагання не проводяться і сайт перегонів тимчасово заблоковано. Під давною кам’яною дорогою на Косівську Поляну марковано веломаршрут серпантинами довжиною біля 3 км (червона марка). Але я подав на карту тільки велостежки без марки, тому що при нанесенні кольору марки вітки маршруту зливались в суцільну лінію і ставали нечитабельними на карті даного масштабу.

На оновлену карту додано позначку Marmaros Rescue Hut на полонині Струнґи, та стежку до Хати на Струнґах. Її додатково означено кольором марки, якою планується маркувати даний маршрут — можливо ще цього сезону!

Також дякуємо Юлії Севостьян за поправки до карти — оновлений варіант отримає в знак подяки!

Вдалих мандрівок з нашими картами!