Видано підсумкові мапи проєкту Стежки та Мапи

В попередньому дописі згадувалось, що для повного комплекту карт від Стежки та Мапи потрібно оновити ще 2 мапи. І сьогодні є нагода презентувати їх з оновленим покриттям.

Тепер ці мапи матимуть назви Покутсько-Буковинські Карпати та Гори Буковини!

Чому зроблено ці зміни?

Під час планування попередніх видань Покутські гори та Буковинські гори, хотілось зробити окремі карти для Прикарпаття та Буковини. Але ріка Черемош, яка розділяє дві області, звивається змійкою з південного заходу на північний схід і через це попередні карти видавались з покритям території, яке відображалось на обидвох картах. Надалі планувалось видати ще одну мапу інших гірських територій Буковини, але реальність виявилась не такою оптимістичною і, порадившись з буковинськими мандрівниками, ми прийшли до висновку що це робити економічно недоцільно. Район між Красноїльськом та Глибокою є переважно низькогірним з висотами до 500 м н.р.м. і не є особливо цікавим для широкого загалу!

Тому вирішили обмежитись лінією Берегомет – Мигово – Красноїльськ і переформатувати попередні видання з мінімальним перекритям двох карт, наскільки це було можливо.

Мапа Гори Буковини фактично тільки доповнює гірські райони Буковини, які не ввійшли в мапу Покутсько-Буковинські Карпати. Якщо порівнювати її з картою Буковинські гори, то одна її сторона є повністю новою!

Буковинські туристи характеризували цю територію як колишній осередок дитячих туристичних таборів та баз, і ці райони дійсно є доволі доступними та мальовничими. Але нашу увагу також привернули інші дві речі — жахливі вирубки та переважно румунська мова спілкування місцевого населення. І в той самий час – хороші гірські дороги та великий зоологічний заказник з метою збереження європейського зубра!

Назви мають румунське походження, тому ми написали на карті і Петроушка, і Патрушка. Ця вершина є найвищою в даному районі, але інші назви дублювати не було сенсу.

Не таким здичавілим виявився і район Фалькова. Мають наші журналісти талант перебільшувати проблему з метою привернути увагу :). Ми були там в жовтні і можливо це ще був грибний сезон, але що 5 хвилин по дорозі до Фалькова проїжджав легковий і не тільки автомобіль! В самому Фалькові дійсно живе небагато корінних мешканців, зате будиночків дачників там видається суттєво більше за місцевих і будівництво продовжується!

Місцевість немає масштабних краєвидів, але відносно хороші ґрунтові дороги і мальовничі долини можуть сподобатись веломандрівникам.

На титульній сторінці карти подане фото водоспаду Чемернарський Гук, але зроблено воно восени 2016 року — восени 2020 року він виглядав більш захаращеним. Гарні краєвиди відкриваються зі Скелі Довбуша, що знаходиться в долині річки Думитриця, а якщо пощастить, то по дорозі до неї можна зустріти і стадо зубрів :).

Мапа Покутсько-Буковинські Карпати відображає всі найбільш популярні серед туристів райони Гуцульщини, які раніше подавались на 2 картах. В цьому районі ми досліджували терени, яким в попередніх виданнях не приділялась достатня увага, а також на ній подані нові знаковані маршрути в районі Косова та Космача, які були розроблені НПП Гуцульщина та місцевими активістами, серед яких варто відзначити Надію Копер та Василя Книшука, які були ініціаторами їх створення. 

В роботі над мапою Гори Буковини нам дуже допомагав Віталій Семенюк, за що йому окреме дякую і оновлені карти в подарунок!

P.S. Мапа Гори Буковини через проблеми з “людським фактором” була виготовлена в типографії виключно в ламінованому вигляді! Тому паперової версії в продажу не буде до закінчення цього тиражу… Але зате вона значно краще виглядає та практичніша в користуванні :).

P.P.S. Прохання враховувати, що подані на карті марковані маршрути не завжди добре марковані на місцевості. Тому варто бути готовим що можливо прийдеться йти без маркування.

Вдалих мандрівок з нашими картами!